Aktuality

21.5.2017

LTC Velešín – TK Strakonice „D“ 6:3

Zápas se konal za zamračeného nicméně relativně teplého počasí, řekl bych na tenis ideální počasí.

Zápasy děvčat odehrály Verča Adámková a Nikča Tošilová…..a jak to jen napsat ….prostě body za vítězství byly, ale hra tomu neodpovídala. Dle slov trenéra (p. Mikeš), který se chvílemi raději nedíval, bohužel nedokázaly prodat to, co ve skutečnosti umějí. Přistoupily na hru soupeřek a to nebyla ta správná taktika. (pozn.: historie se ale na průběh zápasu nikdy neptá, počítají se body, ne jak se získaly).

V zápasech kluků byl náboj opačný, naše jednička hostující Filip Vaindl od stavu 2:3 v prvním setu, získal všechny další hry až do konce zápasu ve svůj prospěch a jasně vyhrál.

Kája Tošil jakožto dvojka, nastoupil nebojácně k zápasu s o čtyři roky starším soupeřem. Ovšem věkový, ale i výškový rozdíl zcela vymazal a po bezchybném výkonu zcela zaslouženě zvítězil.
Čtyřhra Filipa a Káji byla zcela v jejich moci, jedničku a dvojku soupeře z kurtu vyprovodili výsledkem 6:2, 6:0.

Michal Jodl nastoupil ve dvouhře proti hrajícímu kapitánovi a i přes veškerou snahu, kdy dokázal dlouhé výměny vyhrát, svůj zápas prohrál.

K poslední dvouhře nastoupil Vojta Pils, šel do zápasu s velkým odhodláním a bojovností. Soupeř byl však ve výměnách jistější a Vojtovi naopak větší jistota scházela.

Čtyřhra Míši a Vojty se nesla ve vyrovnanějším duchu než jejich dvouhry, bojovnost v prvním setu vedla k vedení 4:3, ale bohužel své ovoce nepřinesla. Nakonec prohrané tři hry za sebou vedly ke ztrátě setu. Druhý set si soupeř již pohlídal a nepřipustil komplikace.

Na celkovém vítězství ale tato prohraná čtyřhra již nic nezměnila.

Na další zápas zajíždíme tuto neděli do Blatné, tak se snad bude dařit i tam.